Ta funkcja jest zablokowana.

Muzeum Sztuki Fantastycznej w Warszawie, Jacek Szynkarczuk. Peryferie

Miejsca sztuki to dla nas taki "dom", gdzie czujemy się wyjątkowo spokojni i odnajdujemy bardzo wiele inspiracji. Na mapie Warszawskich muzeów nie brakuje właśnie takich miejsc, ale jest jedno wyjątkowe, szczególne i całkowicie jak dla nas niepowtarzalne. Jest to Muzeum Sztuki Fantastycznej, które ma swoją siedzibę na terenie Centrum Praskiego Koneser.

Mieliśmy wyjątkową okazję realizować nasz fotoreportaż, podczas trwającej właśnie wystawy Jacka Szunkarczuka. Peryferie - to wystawa, która przenosi nas w piękny świat fantastyki. Jak możemy przeczytać na stronie muzeum:

„Jacek Szynkarczuk. Peryferie” w Muzeum Sztuki Fantastycznej to wystawa prezentująca wybór kilkudziesięciu najnowszych obrazów wyjątkowej osobowości polskiej sztuki współczesnej, jaką niewątpliwie jest Jacek Szynkarczuk. Mistrzowski warsztat, wspaniała wyobraźnia i niebywały klimat dzieł artysty nie pozostawią obojętnym żadnego wielbiciela sztuki, który będzie miał możliwość odwiedzić wystawę.

Sam artysta opisuje siebie i swoją sztukę w następujący sposób: “Próbuję wyobrażać sobie to, co niewyobrażalne, zachwycające, a jednocześnie pozostające poza horyzontem mojego widzenia. Chciałbym go objąć wzrokiem, choć wiem, że nie zdołam. Trochę tak, jakbym wchodził na szczyt coraz wyżej – po to, by odkrywać otaczające piękno i miał świadomość, że nigdy nie dotrę choćby nawet do połowy. Co nie znaczy, że nie będę próbował dalej.

Zdjęcia wykonana przez nasz team: (C) by trybmanualny.pl - Maciej Majchrzak & (C) by trybmanualny.pl - Emilia Matuszyk

Zapraszamy Was bardzo serdecznie zarówno po więcej informacji o samum muzeum na stronę https://muzeumsztukifantastycznej.pl jak przede wszystkim do odwiedzin, tego wyjątkowego i pięknego miejsca.